Ο Ολυμπιακός νίκησε με 2-0 την Ανόρθωση στο Μακάρειο Στάδιο στον τελευταίο αγώνα της 3ης αγωνιστικής της Β’ φάσης του Πρωταθλήματος Cyta στον Α’ όμιλο και ανέβηκε στους 37 βαθμούς ενώ η Ανόρθωση έμεινε στους 53 βαθμούς.

Ο Κα άνοιξε το σκορ στο 9′ και ο Σαρφό στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε ο Ερμής. Σε αγώνα για την 3η αγωνιστικής της Β’ φάσης του Πρωταθλήματος Cyta, νίκησε με 1-0 εκτός έδρας την Ένωση Νέων Παραλιμνίου και ανέβηκε στους 28 βαθμούς. Στους 27 έμεινε η Ένωση, με την προσπάθεια των ομάδων για παραμονή στην Α’ Κατηγορία να κορυφώνεται.

Ο Ονησίφορος Ρουσιάς με το 11ο του τέρμα στο Πρωτάθλημα στο 75ο λεπτό πέτυχε το νικητήριο τέρμα για τον Ερμή. Χαμένο πέναλτι στις καθυστερήσεις για την Ένωση, την εκτέλεση του Ντένινγκ την απέκρουσε ο Καϊκέ.