Η ΑΕΛ νίκησε εκτός έδρας με 2-1 την Ανόρθωση και παρέμεινε στη δεύτερη θέση της κατάταξης με 62 βαθμούς.

Το αποτέλεσμα στο Στάδιο Αντώνης Παπαδόπουλος διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο.

Τα τέρματα της ΑΕΛ πέτυχε ο Μαέ (11′, 43′), μείωσε στις καθυστερήσεις η Ανόρθωση με τον Κβιλιτάια.

Με αυτό το παιχνίδι ολοκληρώθηκε η 4η αγωνιστική της δεύτερης φάσης και Πρωτάθλημα θα έχουμε ξανά το πρώτο Σαββατοκύριακο Απριλίου, μετά τις υποχρεώσεις των Εθνικών μας ομάδων.

Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής για τη δεύτερη φάση του Πρωταθλήματος Cyta, για τον πρώτο όμιλο, ο Απόλλων νίκησε στο Μακάρειο Στάδιο τον Ολυμπιακό με 2-0 και έφτασε στους 62 βαθμούς.

Στο 39ο λεπτό ο Γκεριέρ άνοιξε το σκορ και στο 59ο λεπτό ο Νταμπό πέτυχε το 2-0 για τη φιλοξενούμενη ομάδα.

Βαθμολογία: Ομόνοια 66 βαθμοί, ΑΕΛ 62, Απόλλων 62, Ανόρθωση 53, ΑΕΚ 44, Ολυμπιακός 37 βαθμοί.