Την ήττα με 1-0 γνώρισε η Εθνική μας από την αντίστοιχη ομάδα του Αζερμπαϊτζάν στο Στάδιο ΓΣΠ για την 2η αγωνιστική του Nations League.

Το γκολ που καθόρισε το αποτέλεσμα σημείωσε στο 30ο λεπτό ο Μεντβέτεφ.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι από το αντιπροσοπευτικό μας συγκρότημα και δίκαια προηγήθηκαν. Μάλιστα πριν από το γκολ του Μεντβέτεφ, είχαν χάσει καλές ευκαιρίες.

Η μοναδική ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο για την Εθνική μας, ήρθε στο 37ο λεπτό όταν το σουτ του Δημήτρη Χριστοφή σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων.

Μετά την ανάπαυλα οι διεθνείς μας εμφανίστηκαν βελτιωμένοι σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο και δημιούργησαν  κάποιες προϋποθέσεις, όμως το Αζερμπαϊτζάν είχε τον έλεγχο του αγώνα και δεν επέτρεψε στην Εθνική μας να σκοράρει.

Πλέον το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα μετρά δύο ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια και βρίσκεται στη τελευταία θέση του ομίλου.

Κύπρος: Κυριακίδης, Χάρης Κυριάκου, Καρώ, Λαϊφης, Σιέλης, Κάστανος (76’ Σπόλιαριτς), Κούσουλος (57’ Χαρ. Κυριάκου), Τζιωνής, Πίττας, Χριστοφή (57’ Λοϊζου), Σωτηρίου.