Την πρώτη της ήττα στους ομίλους του Europa League γνώρισε η Ομόνοια, αφού στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής έχασε με 2-1 στο ΓΣΠ από την Ολλανδική PSV.

Η Ομόνοια κρατούσε το βαθμό της ισοπαλίας μέχρι και το δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, χρονικό σημείο στο οποίοι οι Ολλανδοί πέτυχαν το νικητήριο τέρμα με το Μάλεν.

Σπάνιας ομορφιάς τέρμα πέτυχε ο Γιόρντι Γκόμεθ για την Ομόνοια, που σκόραρε με φάουλ πίσω από τη γραμμή του κέντρου στο 29′. Οι Ολανδοί ισοφάρισαν με τον Μάλεν στο 40′.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Λιθουανός Donatas Rumšas, ενώ στον άλλο αγώνα του ομίλου, η Γρανάδα εξήλθε ισόπαλη 0-0 με τον ΠΑΟΚ.

Η Γρανάδα προηγείται στη βαθμολογία με βαθμούς, η Αϊντχόφεν ακολουθεί με 3,  ο ΠΑΟΚ 2 και η Ομόνοια 1.