![](https://kanali6.com.cy/wp-content/uploads/2020/07/diamartyria-kleisimo-ellinikis-polemidia1.jpeg)
Το μήνυμα ότι δεν αλλάζει η απόφαση της Ελληνικής τράπεζας για κλείσιμο του καταστήματος στον πυρήνα του δήμου Κάτω Πολεμιδιών, έλαβε αντιπροσωπεία του δήμου που είχε σήμερα συνάντηση με αξιωματούχους της τράπεζας.
Όπως δήλωσε στο Κανάλι 6 ο Δήμαρχος Πολεμιδιών, Νίκος Αναστασίου, πρόθεση της Eλληνικής είναι να μειώσει τοn αριθμό των καταστημάτων σε αυτόν που είχε η τράπεζα πριν περιέλθει στην κυριότητά της ο Συνεργατισμός.
Όπως είπε ο δήμαρχος, από πλευράς του Δήμου θα εξεταστεί σε ποιες άλλες ενέργειες μπορούν να προβούν για να διαμαρτυρηθούν.
Χάρης Παναγιώτου