Με εκτός έδρας νίκη της Πάφου επί της Νέας Σαλαμίνας με 2-1 άνοιξε χθες η αυλαία της 11ης αγωνιστικής στο β’ όμιλο της β’ φάσης του Πρωταθλήματος Cyta.

Η Σαλαμίνα άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό με τον Ντανίλο και η Πάφος έφτασε στην ανατροπή από τέρματα που πέτυχαν οι Βα (47′) και Μπεριγκό (78′).

Στο Παραλίμνι η τοπική Ένωση αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με τον Εθνικός Άχνας.

Η Ένωση άνοιξε το σκορ με τον Μαρκόσκι στο 72ο λεπτό και ο Εθνικός ισοφάρισε με τον Μιγκελίτο στο 82ο λεπτό.

Βαθμολογία: Πάφος FC 57, ΑΠΟΕΛ 50, Εθνικός Άχνας 43, Δόξα Κατωκοπιάς 42, Νέα Σαλαμίνα 39, Ερμής Αραδίππου 35, ΕΝ Παραλιμνίου 34, Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 24 βαθμούς.

Το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής θα ολοκληρωθεί τη Δευτέρα 17/5 με τις αναμετρήσεις Ερμής Αραδίππου – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών (18:00) και Δόξα Κατωκοπιάς – ΑΠΟΕΛ (20:00).