Την εκτός έδρας ήττα με 4-0 γνώρισε χθες το βράδυ η Εθνική μας από το Μαυροβούνιο. Παιχνίδι που έγινε στο πλαίσιο της 6ης και τελευταίας αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Nations Leauge.

Στο 14ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Γιόβετιτς. Στο 25′ ο Μπόλιεβιτς πέτυχε το 2-0 και στο 28ο λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής το 3-0. Στο 59ο λεπτό ο Μουγκόσα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0, που ήταν και το τελικό σκορ.

Κύπρος: Δημητρίου, Σιέλης, Ν. Ιωάννου, Χ. Κυριάκου, Κούσουλος (65′ Γκόγκιτς), Κακουλλής (65′ Τζιωνής), Θ. Ιωάννου (65′ Λοϊζου), Αρτυματάς (46′ Χαράλαμπος Κυριάκου), Λαϊφης, Κάστανος (85′ Μακρής), Πίττας.

Το Μαυροβούνιο τερμάτισε πρώτο στον όμιλο με 13 βαθμούς, ακολούθησε το Λουξεμβούργο με 10 βαθμούς, το Αζερμπαϊτζάν με 6 και τελευταία η Κύπρος με 4 βαθμούς.

Η Εθνική μας θα δώσει αγώνες μπαράζ τον Μάρτιο του 2022 με σκοπό να αποφύγει τη διαβάθμιση στη Δ’ κατηγορία.