Η Επιτροπή Καρναβαλιού Αμμοχώστου και ο Δήμος Παραλιμνίου διοργανώνουν στην πλατεία Αγίου Γεωργίου στο Παραλίμνι, την εκδήλωση της Τσικνοπέμπτης η οποία περιλαμβάνει την παρουσίαση του φετινού Βασιλιά του Καρναβαλιού Αμμοχώστου 2024, Δημήτρη «Πέπε» Τσιερκέζου.
Η εκδήλωση θα ξεκινήσει στις 19:00 με μουσική από Dj και φυσικά τα οργανωμένα σύνολα θα αναλάβουν το «τσίκνωμα», πωλώντας παραδοσιακά εδέσματα της ημέρας, όπως σουβλάκια, λουκάνικα, κοκορέτσι και σεφταλιές.
Στη συνέχεια θα πραγματοποιηθεί το μεγαλύτερο γεγονός της βραδιάς, η άφιξη και παρουσίαση του φετινού Βασιλιά του Καρναβαλιού, Δημήτρη "Πέπε" Τσιερκέζου, ο οποίος θα παραλάβει το σκήπτρο του περσινού βασιλικού "ζεύγους", Χριστιάνας Σιοπαχά και Κώστα Φλουρέντζου.
Η βραδιά θα συνεχιστεί με φαγητό, ποτό και διασκέδαση με ζωντανή μουσική από το συγκρότημα «ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΕΣ».
Συμμετέχει: Dançando School of Dance
Είσοδος ελεύθερη
- Schedule
- Guests
- Attendance
- Forecast
- Σχόλια
Weather data is currently not available for this location
Weather Report
Today stec_replace_today_date
stec_replace_current_summary_text
stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units
Wind stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction
Humidity stec_replace_current_humidity %
Feels like stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units
Forecast
Date
Weather
Temp
Next 24 Hours
Powered by openweathermap.org