Την τελευταία εικαστική πρόταση του Θανάση Λάλα με τίτλο «Μια βόλτα του μυαλού με την ψυχή» παρουσιάζει από τις 09 Φεβρουαρίου, η γκαλερί Alpha C.K. Art, στη Λευκωσία.
Η νέα έκθεση του Λάλα είναι ένα σύνολο εικαστικών ιδεών που συγκεντρώθηκαν με σκοπό να αποδείξουν ότι η Τέχνη μπορεί να κατοικήσει παντού, ότι η τέχνη δεν είναι μόνο για τους τοίχους αλλά εφαρμόζεται και στα αντικείμενα καθημερινής χρήσης, καλύπτει επιφάνειες αλλά και γωνίες.
Ζωγραφικές και γλυπτικές ιδέες που σκοπό έχουν να δηλώσουν την ανάγκη επαφής, την ανάγκη να αισθανθούμε ο ένας τον άλλον, για να απολαύσουμε κάτι «κοινό» και μέσω του χορού των αισθήσεων να επαναφέρουμε τον «άνθρωπο», που με τη δική μας αδιαφορία ή την δική μας αστοχία χάσαμε, επιλέγοντας τον τρόπο ζωής του «περιττού» και όχι του «αναγκαίου».
Η έκθεση είναι μια εικαστική ματιά με πολύχρωμες προτάσεις κίνησης σε μια εποχή που όλοι έχουμε μεταμορφωθεί σε κατοίκους μόνιμους του καναπέ και της «καρέκλας». Σε μια εποχή αντί-ερωτική, ας ξανά ερωτευθούμε την κοινή ζωή μας.
Διάρκεια: 09 - 24 Φεβρουαρίου 2024
Ώρες λειτουργίας: Τρίτη - Παρασκευή 10:00 - 13:00 & 16:00 - 19:00, Σάββατο 10:00 - 13:00
Πληροφορίες: 22 751325
Location
Alpha C.K. Art Gallery, ΛευκωσίαDirections
Could not find route!
- Schedule
- Guests
- Attendance
- Forecast
- Σχόλια
Weather data is currently not available for this location
Weather Report
Today stec_replace_today_date
stec_replace_current_summary_text
stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units
Wind stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction
Humidity stec_replace_current_humidity %
Feels like stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units
Forecast
Date
Weather
Temp
Next 24 Hours
Powered by openweathermap.org