Με τρεις αγώνες συνεχίστηκε χθες η 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta. Η Ομόνοια κέρδισε την ΑΕΚ στο ΓΣΠ με 2-1, ο ΑΠΟΕΛ έφυγε με το διπλό από το Παραλίμνι με 2-0, ενώ ο Απόλλωνας κέρδισε εκτός έδρας την Ανόρθωση με 3-1.

Πιο αναλυτικά, στο Στάδιο ΓΣΠ η Ομόνοια Λευκωσίας νίκησε με 2-1 την ΑΕΚ και έφτασε στους οκτώ βαθμούς, στους επτά βαθμούς παρέμεινε η ΑΕΚ.

Η Ομόνοια προηγήθηκε στο 45+2 λεπτό με τον Μαρίνο Τζιωνή και η ΑΕΚ ισοφάρισε στο 67ο λεπτό με τον Τρουγιόλς. Το 2-1 διαμόρφωσε στο 89ο με απευθείας κτύπημα φάουλ ο Κίκο.

Στο Παραλίμνι το ΑΠΟΕΛ νίκησε την τοπική Ένωση με 2-0 και έφτασε στους επτά βαθμούς, χωρίς βαθμό παραμένει η Ένωση.

Το σκορ άνοιξε στο 1ο λεπτό ο Ζαχίντ και στο 72ο λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής διαμόρφωσε το 2-0.

Στο Στάδιο Αντώνης Παπαδόπουλος ο Απόλλωνας νίκησε με 3-1 την Ανόρθωση και ανέβηκε στην κορυφή με δέκα βαθμούς, πρώτη ήττα για την Ανόρθωση.

Η Ανόρθωση προηγήθηκε στο 19′ με τον Οκριασβίλι, ο Απόλλωνας ισοφάρισε με πέναλτι του Μπένσοπ στο 37ο λεπτό και στο 45+2 πήρε προβάδισμα με γκολ του Πίττα. Στο 76ο λεπτό ο Λάρσον διαμόρφωσε το 3-1 για τον Απόλλωνα.