Μετά από τρία παιχνίδια για το νέο Πρωτάθλημα Cyta η νίκη συνεχίζει να αγνοείται, καθώς ισόπαλοι έληξαν και οι δύο αγώνες του Σαββάτου.

Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της ημέρας Πάφος FC και Ομόνοια έμειναν στο ισόπαλο 2-2.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 14ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπεριγκό, με το 1-0 να μένει μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Η Ομόνοια έφερε το ματς στα ίσα στο 56ο λεπτό με απευθείας κτύπημα φάουλ του Μποτεάκ, ενώ οι “πράσινοι” πήραν προβάδισμα με πέναλτι που εκτέλεσε ο Μποτεάκ στο 63ο λεπτό.

Η Πάφος ισοφάρισε στο 78ο λεπτό με τον Πάντσεον, που έπιασε το σουτ, η μπάλα κτύπησε και στον Βενιζέλου για να καταλήξει στα δίκτυα και να διαμορφωθεί το 2-2.

Από έναν βαθμό μοιράστηκαν και ο Απόλλωνας με την Δόξα, αφού στο παιχνίδι που έγινε στο Τσίρειο οι δύο ομάδες εξήλθαν ισόπαλες 1-1.

Η Δόξα άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Εγγλέζου και λάθος του Μολ, ενώ το τελικό 1-1 διαμόρφωσε στο 55′ της αναμέτρησης ο Νταμπό.