Η Ομόνοια νίκησε με 1-0 το ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ σε αγώνα για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta και με 56 βαθμούς, ολοκλήρωσε ως πρώτη την Α’ φάση του Πρωταθλήματος Cyta.

Με 30 βαθμούς ολοκλήρωσε το ΑΠΟΕΛ την Α’ φάση του Πρωταθλήματος και θα συνεχίσει την προσπάθεια του στο δεύτερο όμιλο του Πρωταθλήματος.

Η Ομόνοια έφτασε στη νίκη από τέρμα του Ασαντέ στο 7ο λεπτό. Στο 43′ ο Παπουλής εκτέλεσε πέναλτι για την Ομόνοια, στέλνοντας την μπάλα έξω.

Νωρίτερα, η Ανόρθωση νίκησε με 1-0 τη Δόξα και ολοκλήρωσε την Α’ φάση του Πρωταθλήματος Cyta στην 4η θέση με 51 βαθμούς. Στους 30 βαθμούς έμεινε η Δόξα η οποία θα αγωνιστεί στο Β’ γκρουπ στη Β’ φάση του Πρωταθλήματος.

Το τέρμα που καθόρισε το τελικό αποτέλεσμα, το πέτυχε ο Αρμπατζουμιάν στο 5ο λεπτό.