Με τρεις αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε χθες η δέκατη αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta.

Στον πρώτο χρονικά αγώνα της Κυριακής Ολυμπιακός και Νέα Σαλαμίνα έφεραν ισοπαλία 0-0 στο Μακάρειο Στάδιο. Στους 16 βαθμούς ο Ολυμπιακός, στους 5 η Σαλαμίνα που έφερε τη δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία.

Η Ανόρθωση με γκολ του Κωστάκη Αρτυματά στο 8ο λεπτό νίκησε με 1-0 την ΑΕΚ και είναι μόνη στην κορυφή με 23 βαθμούς σε 10 αγώνες.

Παρέμεινε στους 16 βαθμούς η ΑΕΚ σε εννέα αγώνες.

Στο Στάδιο ΓΣΠ, στον τελευταίο αγώνα της ημέρας, η Ομόνοια αναδείχτηκε ισόπαλη 0-0 με αντίπαλο τη Δόξα Κατωκοπιάς. Στο 90ο λεπτό αποβλήθηκε ο Ασαμόα και η Δόξα ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές.

Στους 16 βαθμούς η Ομόνοια αλλά σε 9 αγώνες, στους 13 βαθμούς η Δόξα επίσης σε 9 αγώνες.

Μετά τους χθεσινούς αγώνες ακολουθεί διακοπή λόγω των υποχρεώσεων των Εθνικών μας ομάδων Ανδρών και Ελπίδων.