![](https://kanali6.com.cy/wp-content/uploads/2023/02/xristdoulides-e1676277987988.jpg)
Ότι αυτό που κρατά από την πορεία προς τις εκλογές είναι ότι ο λαός ξέρει πολύ καλά ποια είναι το διακύβευμα, ποια είναι τα διλήμματα της επόμενης μέρας κι ότι έχει εμπιστοσύνη στην κρίση του, δήλωσε ο Νίκος Χριστοδουλίδης ο οποίος άσκησε το εκλογικό του δικαίωμα περιτριγυρισμένος από πλήθος κόσμου, στη γενέτειρά του Γεροσκήπου.
«Είναι πολύ σημαντικό εφόσον θέλουμε τα ίδια πράγματα να υπάρξει μαζική συμμετοχή. Το πιο σημαντικό είναι η επόμενη μέρα να μας βρει όλους ενωμένους. Τα προβλήματα είναι κοινά, δεν εχουν ιδεολογική προέλευση», υπέδειξε ο Νίκος Χριστοδουλίδης .
«Αυτό είναι το ζητούμενο: Να ανταποκριθούμε επαρκώς στα προβλήματα του λαού. Η συλλογικότητα είναι το ζητούμενο», κατέληξε.