Με τις δύο αναμετρήσεις που αφορούσαν την 5η αγωνιστική ολοκληρώθηκαν χθες οι εκκρεμότητες στο β’ όμιλο της β΄ φάσης του Πρωταθλήματος Cyta.

Στο Τάσος Μάρκου η Ένωση Νέων Παραλιμνίου νίκησε με ανατροπή 2-1 την Πάφο και έφτασε στους 32 βαθμούς.

Η Πάφος προηγήθηκε με αυτογκόλ του Κυριάκου στο 24ο λεπτό και η Ένωση ισοφάρισε επίσης με αυτογκόλ (Κβίντα 33′). Το 2-1 διαμόρφωσε στο 48ο λεπτό ο Δημήτρης Θεοδώρου.

Στο Μακάρειο Στάδιο η Δόξα Κατωκοπιάς κέρδισε με 6-1 την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών και έφτασε στους 42 βαθμούς.

Τα τέρματα της Δόξας πέτυχαν οι Μπιλάλ (16′), Σαντίκ (24′, 59′), Ταβάρες (54′), Τραιτσέφσι (70′) και Ασαμόα (89′). Το γκολ της Καρμιώτισσας σημείωσε στο 35ο λεπτό ο Σάσι.

Βαθμολογία: Πάφος 48, ΑΠΟΕΛ 47, Δόξα Κατωκοπιάς 42, Εθνικός Άχνας 38, Νέα Σαλαμίνα 35, ΕΝ Παραλιμνίου 32, Ερμής Αραδίππου 32, Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 23 βαθμοί.