Ισόπαλα έληξαν τα δύο παιχνίδια που διεξήχθησαν σήμερα για το Β’ γκρουπ. Το πρώτο χρονικά παιχνίδι της ημέρας έλαβε χώρα στο “Αμμόχωστος” όπου η Νέα Σαλαμίνα αναμετρήθηκε με τον Εθνικό Άχνας. Σε ένα παιχνίδι με αρκετές φάσεις και με δραματικό φινάλε οι δύο ομάδες εξήλθαν ισόπαλες 2-2.

Οι ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν δύο φορές, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν ισάριθμες. Τα γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσαν οι Κίνγκσλεϊ (12’) και Σιαθάς (88’). Για τον Εθνικό σκόραραν οι Κονέ στο 70’ και Κοστόφκσι στις καθυστερήσεις του αγώνα. Με αυτό το αποτέλεσμα η Νέα Σαλαμίνα έφτασε τους 26 βαθμούς, ενώ ο Εθνικός παρέμεινε στη ζώνη του υποβιβασμού με 21 βαθμούς.

Στο “Τάσος Μάρκου”, Ε.Ν.Π. και Ολυμπιακός εξήλθαν ισόπαλοι 1-1. Το σκορ άνοιξαν οι μαυροπράσινοι με τον Κα στο 64’, ενώ για τους γηπεδούχους ισοφάρισε δύο λεπτά αργότερα ο Βαρέλα. Πλέον η ομάδα του Παραλιμνίου μετράει 23 βαθμούς και ο Ολυμπιακός 25.