Με δύο αναμετρήσεις συνεχίστηκε χθες η ένατη αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta.

Στο Μακάρειο Στάδιο ο Ολυμπιακός νίκησε με 1-0 την Ομόνοια από γκολ του Μανρίκε στο 80ο λεπτό.

Με την επιτυχία του ο Ολυμπιακός έφτασε στους 15 βαθμούς. Πρώτη φετινή ήττα για την Ομόνοια που παρέμεινε στους 15 βαθμούς.

Στο Στάδιο Στέλιος Κυριακίδης Καρμιώτισσα Πολεμιδιών και Ανόρθωση έμειναν στο 1-1.

Η Καρμιώτισσα άνοιξε το σκορ στο 62ο λεπτό με τον Σασί και η Ανόρθωση ισοφάρισε στο 66ο λεπτό με τον Μίχα.

Με το βαθμό της ισοπαλίας έφτασε στους 20 βαθμούς, όσους και ο Απόλλωνας. Στους επτά βαθμούς η Καρμιώτισσα.

Στο 72ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Χατζηβασίλης και η Καρμιώτισσα ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές.

Σήμερα η αγωνιστική ολοκληρώνεται με τον αγώνα στο Αμμόχωστος μεταξύ Νέας Σαλαμίνας και Εθνικού Άχνας.