Με γκολ του Κούσουλου στο 52ο λεπτό, επικράτησε στο Μακάρειο Στάδιο του Ολυμπιακού με 1-0 και παρέμεινε στην πρώτη θέση του πρώτου ομίλου με 59 βαθμούς.

Η αυλαία στον πρώτο όμιλο άνοιξε την Παρασκευή με το νικηφόρο 3-0 της ΑΕΛ επί της ΑΕΚ και θα ολοκληρωθεί την Δευτέρα 1η Μαρτίου με τον αγώνα Ανόρθωση – Απόλλων (19:00).

Σε παιχνίδι που αφορούσε το δεύτερο όμιλο για τη δεύτερη φάση του Πρωταθλήματος Cyta, το ΑΠΟΕΛ επικράτησε στο Στάδιο ΓΣΠ του Εθνικού Άχνας με 2-0.

Το σκορ άνοιξε στο 42ο λεπτό ο Ενσούε και στο 64ο λεπτό ο Γκάρνερ πέτυχε το 2-0. Στο 25ο λεπτό ο Εθνικός έχασε πέναλτι που εκτέλεσε ο Χουντόμπιακ και απέκρουσε ο Ουζόχο.

Το Σάββατο στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής έγιναν οι αγώνες Νέα Σαλαμίνα – ΕΝ Παραλιμνίου 1-2 και Δόξα Κατωκοπιάς – Ερμής Αραδίππου 1-1.

Την Δευτέρα θα διεξαχθεί ο αγώνας Πάφος FC – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών (16.30).