Οι “γαλαζοκίτιρνοι” κέρδισαν στο Καζακστάν την Καϊσάρ με 4-1 και εξασφάλισαν την πρόκριση τους στον τρίτο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Lobjanindze, όμως ο ΑΠΟΕΛ ανέτρεψε τα εις βάρος του δεδομένα πριν από την λήξη του πρώτου ημιχρόνου με σκόρερ τους Ντε Βινσέντι (15’) και Ανουάρ (25’). Αποτέλεσμα που κρίνεται δίκαιο βάση της συνολικής εμφάνισης των δύο ομάδων. Στο δεύτερο ημίχρονο οι “γαλαζοκίτρινοι” συνέχισαν να ελέγχουν τον αγώνα και σκόραραν ακόμη δύο γκολ με τους Αντζίλι (48’) και Ντε Βινσέντι 90+4′).

Ο επόμενος αντίπαλος της ομάδας του Μαρίνου Ουζουνίδη θα προκύψει από τον νικητή του ζευγαριού Ολίμπια Λουμπλιάνα Σλοβενίας – Ζρίνσκι Βοσνίας, που αγωνίζονται απόψε στις 19:30.