Κωνσταντίνος Καρεμφύλλης
00:00 - 01:00
Μαρία Μαρκοπούλου
01:00 - 03:00
Ηρακλής Ευστρατιάδης
03:00 - 05:00
Κωνσταντίνος Καρεμφύλλης
05:00 - 06:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
06:00 - 06:10
Μιχάλης Παπαευαγόρου, Νίτσα Παύλου, Χάρης Παναγιώτου, Ζωή Τηλεγράφου, Γιάννης Κωστακόπουλος, Χριστόφορος Νέστωρος, Μαρία Ηροδότου
06:10 - 07:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
07:00 - 07:05
Μιχάλης Παπαευαγόρου, Νίτσα Παύλου, Χάρης Παναγιώτου, Γιάννης Κωστακόπουλος, Ζωή Τηλεγράφου, Χριστόφορος Νέστωρος, Μαρία Ηροδότου
07:05 - 08:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
08:00 - 08:05
Μιχάλης Παπαευαγόρου, Χάρης Παναγιώτου, Νίτσα Παύλου, Ζωή Τηλεγράφου, Γιάννης Κωστακόπουλος, Μαρία Ηροδότου, Χριστόφορος Νέστωρος
08:05 - 08:30
Μιχάλης Παπαευαγόρου, Νίτσα Παύλου, Χάρης Παναγιώτου, Γιάννης Κωστακόπουλος, Ζωή Τηλεγράφου, Χριστόφορος Νέστωρος, Μαρία Ηροδότου
08:30 - 09:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
09:00 - 09:05
Μιχάλης Παπαευαγόρου, Νίτσα Παύλου, Χάρης Παναγιώτου, Γιάννης Κωστακόπουλος, Ζωή Τηλεγράφου, Χριστόφορος Νέστωρος, Μαρία Ηροδότου
09:05 - 10:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
10:00 - 10:10
Μαριάννα Γαλίδη
10:10 - 11:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
11:00 - 11:05
Μαριάννα Γαλίδη
11:05 - 12:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
12:00 - 12:05
Χρήστος Ζαβός
12:05 - 13:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
13:00 - 13:40
Πόλυς Χαραλάμπους, Χρήστος Ζαβός
13:40 - 15:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
15:00 - 15:05
Δημοσιογραφικό Τμήμα Deutsche Welle
15:05 - 15:15
Πανίκος Καρπέττας
15:15 - 16:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
16:00 - 16:05
Πανίκος Καρπέττας
16:05 - 17:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
17:00 - 17:10
Γιώργος Παυλίδης
17:10 - 18:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
18:00 - 18:05
Χρήστος Ζαβός
18:05 - 18:10
Γιώργος Παυλίδης
18:10 - 19:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
19:00 - 19:10
Φάνης Κρίγκος
19:10 - 22:00
Μαρτίνος Περδίκης
22:00 - 00:00
72 %
N
1 km/h
81 %
SE
3.7 km/h
67 %
W
0 km/h
SW
7.2 km/h
74 %
NE
5.1 km/h
19 %
NE
9.2 km/h

«Κλειδώνουν» τα τελευταία 8 εισιτήρια του Europa League

Με ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις ολοκληρώνεται απόψε η φάση των «32» του Europa League, αφού παίζονται τα 8 τελευταία εισιτήρια για την επόμενη φάση της διοργάνωσης, τα οποία διεκδικούν 17 ομάδες. 

Ιδιαίτερο ενδιαφέρον παρουσιάζει ο 8ος όμιλος, αφού Ερυθρός Αστέρας και Κολωνία κοντράρονται μεταξύ τους για ένα εισιτήριο (το πρώτο το πήρε η Άρσεναλ). Όποια από τις δύο ομάδες κερδίσει περνάει στην επόμενη φάση, ενώ με ισοπαλία προκρίνεται ο Ερυθρός Αστέρας, αν βέβαια δεν κερδίσει η Μπάτε την Άρσενα στο Λονδίνο. Σε περίπτωση που κερδίσουν οι Λευκορώσοι και έρθει ισόπαλο το άλλο ματς, τότε εκείνοι περνούν στους «32». 

Μάχη θα γίνει και στον 10ο όμιλο που και εκεί υπάρχει ματς... τελικός. Η Έστερσουντ έκανε την έκπληξη και προκρίθηκε πρώτη και έτσι μια θέση παίζεται ανάμεσα σε Μπιλμπάο και Ζόρια που διασταυρώνουν τα «ξίφη» τους στην Ουκρανία. Ο νικητής του ματς περνάει στην επόμενη φάση, ενώ οι Βάσκοι βολεύονται και με ισοπαλία. 

Ζώνη των 20:00 

1ος όμιλος 

Βιγιαρεάλ - Μακάμπι Τελ-Αβίβ 
Σλάβια Πράγας - Αστανά 

2ος όμιλος 

Ντινάμο Κιέβου - Παρτίζαν 
Γιανγκ Μπόις - Σκεντερμπέου 

3ος όμιλος 

Χόφενχαϊμ - Λουντογκόρετς 
Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ - Μπράγκα 

4ος όμιλος 

Αούστρια Βιέννης - ΑΕΚ 
Ριέκα - Μίλαν 

5ος όμιλος 

Αταλάντα - Λιόν 
Απόλλων - Έβερτον 

6ος όμιλος 

Ζλιν - Λοκομοτίβ Μόσχας 
Κοπεγχάγη - Σερίφ 

Ζώνη 22:05 

7ος όμιλος 

Χαπόελ Μπερ-Σεβά - Βικτόρια Πλζεν 
Στεάουα - Λουγκάνο 

8ος όμιλος 

Ερυθρός Αστέρας - Κολωνία 
Άρσεναλ - ΜΠΑΤΕ 

9ος όμιλος 

Μαρσέιγ - Ζάλτσμπουργκ 
Γκιμαράες - Κόνιασπορ 

10ος όμιλος 

Ζόρια - Μπιλμπάο 
Χέρτα - Έστερσουντ 

11ος όμιλος 

Ζούλτε Βάρεχεμ - Λάτσιο 
Φιτέσε - Νις 

12ος όμιλος 

Βάρνταρ - Ρόσενμποργκ 
Σοθιεδάδ - Ζενίτ 

Οι βαθμολογίες 

1ος όμιλος 

1. Βιγιαρεάλ 11 (10-5) 
2. Σλάβια Πράγας 8 (6-5) 
3. Αστανά 7 (9-7) 
4. Μακάμπι Τελ-Αβίβ 1 (0-8) 

2ος όμιλος 

1. Ντινάμο Κιέβου 10 (11-8) 
2. Παρτίζαν 8 (7-5) 
3. Σκεντερμπέου 5 (5-8) 
4. Γιανγκ Μπόις 3 (5-7) 

3ος όμιλος 

1. Μπράγκα 10 (8-6) 
2. Λουντογκόρετς 8 (6-4) 
3. Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ 5 (5-7) 
4. Χόφενχαϊμ 4 (7-9) 

4ος όμιλος 

1. Μίλαν 11 (13-4) 
2. ΑΕΚ 7 (6-5) 
3. Αούστρια Βιέννης 4 (9-16) 
4. Ριέκα 4 (9-12) 

5ος όμιλος 

1. Αταλάντα 11 (13-4) 
2. Λιόν 11 (11-3) 
3. Απόλλων Λεμεσού 3 (5-11) 
4. Έβερτον 1 (4-15) 

6ος όμιλος 

1. Σερίφ 9 (4-2) 
2. Λοκομοτίβ Μόσχας 8 (7-4) 
3. Κοπεγχάγη 6 (5-3) 
4. Ζλιν 2 (1-8) 

7ος όμιλος 

1. Στεάουα 10 (8-5) 
2. Βικτόρια Πλζεν 9 (11-8) 
3. Λουγκάνο 6 (7-10) 
4. Χαπόελ Μπερ-Σεβά 4 (5-8) 

8ος όμιλος 

1. Άρσεναλ 10 (8-4) 
2. Κολωνία 6 (7-7) 
3. Ερυθρός Αστέρας 6 (2-2) 
4. ΜΠΑΤΕ Μπορίσοβ 5 (6-10) 

9ος όμιλος 

1. Ζάλτσμπουργκ 9 (7-1) 
2. Μαρσέιγ 7 (4-4) 
3. Κόνιασπορ 5 (3-5) 
4. Γκιμαράες 4 (4-8) 

10ος όμιλος 

1. Έστερσουντ 10 (7-3) 
2. Μπιλμπάο 8 (6-5) 
3. Ζόρια 6 (3-7) 
4. Χέρτα 4 (5-6) 

11ος όμιλος 

1. Λάτσιο 13 (10-4) 
2. Νις 9 (12-6) 
3. Ζούλτε Βάρεχεμ 4 (5-11) 
4. Φιτέσε 2 (4-10) 

12ος όμιλος 

1. Ζενίτ 13 (14-4) 
2. Σοθιεδάδ 12 (15-3) 
3. Ρόσενμποργκ 4 (5-10) 
4. Βάρνταρ 0 (2-19)

sport-fm.gr