11.7 km/h
N
12.2 km/h

Ήττα για τον ΑΠΟΕΛ στη Μαδρίτη

Από το «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» άρχισε το ΑΠΟΕΛ τις υποχρεώσεις του στη φάση των ομίλων του Champions League ξεκινώντας με ήττα από την Ρεάλ Μαδρίτης.

Οι πρωταθλητές μας έδωσαν πολλές δυνάμεις και γενικά στάθηκαν πολύ καλά απέναντι στους πρωταθλητές Ευρώπης και από τη αρχή κυνήγησαν το καλύτερο δυνατό.

Στο πρώτο ημίχρονο η Ρεάλ προηγήθηκε με 1-0 από γκολ του Ρονάλντο στο 12ο λεπτό.

Το ΑΠΟΕΛ δημιούργησε την πρώτη αξιόλογη φάση (8') στον αγώνα όταν το μακρινό σουτ του Λάγο απέκρουσε σε κόρνερ ο Νάβας.

Στο 50’ ο Ρονάλντο με πέναλτι πέτυχε το 2-0 και στο 61’ ο Ράμος με ανάποδο ψαλίδι διαμόρφωσε  το 3-0.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου η Τότεναμ νίκησε στο Λονδίνο με 3-1 την Ντόρντμουντ.

Η σημερινή σημειώνεται ότι ήταν η δεύτερη φορά που το ΑΠΟΕΛ αντιμετώπισε στο Μπερναμπέου τη Ρεάλ.

Η προηγούμενη ήταν τον Απρίλιο του 2012 όταν για την προημιτελική φάση του Champions League είχε χάσει στη Μαδρίτη με 5-2. Στο Στάδιο ΓΣΠ η Ρεάλ είχε κερδίσει με 3-0.

**Με ήττα ξεκίνησε σήμερα τις υποχρεώσεις του στο Youth League το ΑΠΟΕΛ. Οι «γαλαζοκίτρινοι» έχασαν με 10-0 στη Μαδρίτη από τη Ρεάλ.